ESN to ogólnoeuropejska organizacja studencka o charakterze non-profit, działająca przy Komisji Europejskiej. Celem ESN jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich oraz praktyk zagranicznych. Mottem organizacji jest "Students helping students".

Międzywydziałowe Koło Studentów Uniwersytetu Gdańskiego "Erasmus Student Network Uniwersytet Gdański" - ESN UG Gdańsk to zgrana grupa studentów Uniwersytetu Gdańskiego, którzy swój wolny czas postanowili poświęcić organizacji różnego rodzaju projektów skierowanych do Erasmusów oraz polskich studentów. Organizacja eventów to przede wszystkim dużo nowych doświadczeń przydatnych w życiu i przyszłej pracy zawodowej, ale także świetna zabawa.

Nasza sekcja angażuje się w rozwój projektów takich jak Discover Europe, Tandem, Program Mentor i wiele innych. Ponadto organizuje wiele atrakcji dla uprzyjemnienia pobytu Erasmusów w naszym kraju: wycieczki po Polsce, wiele imprez i gier integracyjnych, jak również wydarzeń przybliżających kulturę i historię Polski. Sekcja włącza również studentów w działalność charytatywną w ramach programu SocialErasmus.

Nie prześpij studiów! Dołącz do nas!