Czy myślałeś/aś kiedyś o nauce języka obcego od innego native speaker’a? Bez stresujących egzaminów, w przyjaznej atmosferze, za darmo i nawiązując nowe znajomości? Projekt Tandem może Ci w tym pomóc!

Projekt jest utrzymany w systemie partnerskim, daje więc możliwość uczenia się np. języka niemieckiego od studenta z Niemiec w zamian za nauczanie obcokrajowca języka polskiego. Program ten pozwala na kontakt z "żywym" językiem, który niejednokrotnie różni się od nauczanego w szkole, poznania innej kultury, nawiązania międzynarodowych znajomości. Jest wspaniałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu, możliwością udoskonalenia języka przed wyjazdem na program Erasmus lub rozwoju umiejętności językowych po powrocie z programu. Warto też podkreślić, że Tandem to nie tylko nauka języka obcego. Twój partner jest ekspertem w sprawie kultury i obyczajów kraju, z którego pochodzi, tak jak i Ty jesteś ekspertem w spawach polskich. Projekt pozwala też na nawiązywanie wspaniałych międzynarodowych przyjaźni.

Jak zorganizowana jest nauka języka w programie?

Organizacja zajęć w dużym stopniu zależy od samych par tandemowych. Najczęściej, osoby biorące udział w Tandemie spotykają się raz, dwa razy w tygodniu w nieformalnych warunkach (kawiarnia, spokojny pub, czasem dom partnera tandemowego) Zależnie od ustaleń i potrzeb, pary uczą się gramatyki, poprawiają swoje prace pisemne, tłumaczą sobie nawzajem zawiłości językowe, rozmawiają na bieżące tematy (tu również duża dowolność).Ważne jednak, by połowa spotkania przebiegała w języku obcym, a połowa w języku polskim!

Jaka jest rola ESN UG Gdańsk w spotkaniach językowych?

  • ESN UG Gdańsk znajdzie dla Ciebie Partnera wśród zagranicznych studentów uczących się na Uniwersytecie Gdańskim,
  • pomożemy Ci przygotować się do pierwszego spotkania (prześlemy wskazówki, z których możesz, ale nie musisz skorzystać),
  • będziemy służyć radą w razie problemów i czuwać nad przebiegiem programu.

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami!

Musimy Cię jednak uprzedzić, że nie zawsze uda nam się dobrać Ci parę, wynika to z liczby osób biorących udział w projekcie i z powodu języków jakich mogą uczyć i jakich chcą się uczyć.